Jump to content
... wszystkich graczy na naszych serwerach
Multi Theft Auto mta.gtadestiny.pl
Minecraft mc.gtadestiny.pl
Discord discord.gg/gtadestiny
Team Speak 3 ts.gtadestiny.pl

[Do realizacji] [serwer] Eksploatacja samochodu

MadKubi

tak czy nie?  

1 member has voted

1. 1. tak czy nie?

• Na tak
      1
    • Na nie
      0

Recommended Posts

Nick: MadKubi
Opis propozycji: W rzeczywistości użytkowanie samochodu to coś więcej, niż wsiąść->jechać->czasami zatankować. Moją propozycją jest dodanie na serwer powinności dbania o samochód i wymieniania niektórych elementów na czas. Mówię tu chociażby o: wymianie oleju i filtrów oleju; filtrze powietrza; klockach hamulcowych; akumulatorze; pasku rozrządu; filtrze paliwa. Skutki zaniedbań byłyby oczywiście różne, jedne mniej a drugie bardziej kosztowne.

Stacja
Gdzieś na mapie znajdowałaby się stacja, gdzie zachodziłyby wszystkie wymiany i/lub naprawy spowodowane zwlekaniem z serwisem. Wymiana danego komponentu zajmowałaby określony czas, w przypadku poważniejszego uszkodzenia spowodowanego zaniedbaniem czas ten byłby dłuższy, oraz dodatkowo trzeba będzie zapłacić za naprawę (np. wymiana oleju i filtrów kosztowałaby 10 000 i zajęłaby 24h, natomiast gdyby doszło do uszkodzenia spowodowanego odwlekaniem wymiany, trzeba będzie zapłacić 15 000 za naprawę oraz standardowe 10 000 za ww oleje i filtry a czas oczekiwania na odbiór auta wzrósłby do 48h)

Na dole przykładowo, częstotliwości wymian, ceny, skutki zaniedbań dla samochodu admiral kosztującego salonowo 70 000:

Element         | Zalecana częstotliwość wymian |   Cena   |  Skutek zaniedbania, czas oczekiwania                                                                                                                                                                                                            |
olej i filtry      | Co 15 000 kilometrów               |      10000| Uszkodzenie silnika, znaczny spadek mocy (np stały ogranicznik do 20km/h). Uszkodzenie odwracalne jedynie u mechanika za 15 000 + auto do odebrania za 24h (48 w przypadku uszkodzenia|
filtr powietrza| Co 8 000 kilometrów                 |       7000| Spadek mocy, większe spalanie. W przypadku zaniedbania wystarczy zwyczajnie wymienić filtry za standardową cenę + auto do odebrania za 12h                                |
kl. hamulcowe| Co 20 000 kilometrów                |       8000| Utrata możliwości skutecznego hamowania; auto do odebrania za 12h                                                                                                                                                        |
akumulator   | Co 6 000 kilometrów                  |       9000| Auto nie odpala, nie działają światła, trup; auto do odebrania po 5 minutach (lub samodzielna wymiana na miejscu, jeśli będzie ekwipunek/bagażniki)                          |
psk. rozrządu| Co 20 000 kilometrów                |     12000| Tak jak w rzeczywistości - silnik kaput, nie pali, nie rusza. Naprawa bardzo kosztowna, 25 000 + auto do odebrania za 72h                                                                       |

No dobra, a skąd wiedzieć kiedy co trzeba wymienić? Moje dwie propozycje: Albo pod F5, w zakładce Moje Pojazdy po kliknięciu w dany pojazd gdzie pokazują się wszystkie dane auta takie jak ID, przebieg, dodać zakładkę "Eksploatacja" gdzie moglibyśmy sprawdzić jaki był przebieg, gdy ostatnio wymieniany był dany komponent, lub tylko i wyłącznie na stacji która zajmuje się właśnie tymi komponentami.

Uzasadnienie: Zawsze to coś nowego, nie wydaje mi się, że gdzieś na innym serwerze było coś podobnego, piszę tę propozycje pod natchnieniem tego, że nie mogę spać więc nie jestem pewien czy ma to wszystko jakikolwiek sens

Edited by MadKubi

• 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.